Język angielski
Dzień dobry,
kontynuujemy utrwalanie słownictwa, związanego z domem. Wprowadzimy również nazwy mebli i sprzętu domowego. W załącznikach znajdą Państwo karty pracy.Niektóre z nich to łączenia wyrazów z obrazkami ( to dla starszych dzieci), ale większość to wyklejanki, kolorowanki itp. Jest kilka kart, które po wycięciu, pokolorowaniu i sklejeniu stworzą mini makietę domu z wszystkimi pomieszczeniami. Można je przykleić na kartce i samodzielnie "wyprodukować" ogród np. z plasteliny:)
Przesyłam również linki do ćwiczeń interaktywnych, gdzie dzieci mogą utrwalać słownictwo, bawiąc się.

 https://learningapps.org/9417531


https://learningapps.org/2876791


https://learningapps.org/1732734


https://learningapps.org/4811624


Bardzo proszę o włączanie piosenek, które do tej pory poznaliśmy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R9intHqlzhc


https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY


https://www.youtube.com/watch?v=5oJCPcjeku8

 

Jeśli chodzi o meble i pomieszczenia, mamy do dyspozycji własne domy, które możemy we wspaniały sposób wykorzystać podczas zabawy np. Simon says....
Rodzic albo rodzeństwo mówi komendę " Simon says...go to the bedroom" ( idź do łazienki). Dzieci wiedzą, że bez Simon says komenda nie działa:) lub "Simon says ...touch the sofa" ( dotknij sofy). Podaję przykładowe polecenia dla dzieci:
Simon says: point to the bed ( pokaż łóżko), point to the lamp, touch the ground ( dotknij podłogi), youch the table ( dotknij stołu), go to the kitchen( idź do kuchni ) etc...


Poza tym jedna z kart dotyczy policzenia mebli w domu. Zadawajcie Państwo pytania " How many lamps can you see? ( Ile widzisz lamp?) Jest to przy okazji powtarzanie liczebników.


Zachęcam również do wypisania nazw pomieszczeń i sprzętu domowego na małych karteczkach i poproszenie dziecka, o przyklejenia karteczki do danego przedmiotu. Oswojenie się z pisownią wyrazów w j.angielskim pomoże szczególnie starszym dzieciom w nauce szkolnej, gdzie będą musiały czytać i pisać po angielsku.


Zdaję sobie sprawę, że jest to trudne, żeby zmobilizować dziecko i siebie do powtarzania słownictwa w domu. Można robić to przy okazji wspólnego oglądania telewizji lub zabawy.


Bardzo dziękuje za współpracę. Proszę o kontakt, jeśli będzie potrzeba więcej ćwiczeń dla Państwa dzieci. W przyszłym tygodniu zaczniemy temat "The weather " ( czyli pogoda).


Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Krysik

 

Zadanie 1

zadanie 2

zadanie 3

zadanie 4

zadanie 5

zadanie 6

zadanie 7

zadanie 8

zadanie 9

zadanie 10

zadanie 11

zadanie 12« Powrót©2018 Publiczne Przedszkole w Wolicy.

Projekt i realizacja: 10M